inf spoldz

inf spoldz

Witamy na stronie S.M. "Czyżyny"

Awaryjne lądowanie balonu na pasie startowym byłego lotniska Kraków-Rakowice (fot. B. Kuźma)
Budowa os. 2 Pułku Lotniczego i os. Dywizjonu 303 (fot. arch. S.M.)
Burza nad os. Dywizjonu 303 (fot. B. Kuźma)
Widok na część os. Dywizjonu 303 i pawilon S.M. (fot. arch. S.M.)
W Parku im. gen. Stanisława Skalskiego na os. Dywizjonu 303 (fot. arch. S.M.)

Brak odzewu Dyrekcji Szkoły nr 155 na propozycje Zarządu Spółdzielni

 1. Dzisiaj tj. 4 lutego 2015 roku mija 8 dzień od złożenia pisma – propozycji Spółdzielni do Pani Dyrektor Szkoły, bez żadnego odzewu z jej strony.
 1. W artykule z dnia 21 stycznia br. używa się sformułowania jakoby Pan Prezydent Miasta Krakowa informował autora artykułu, że „…. rozpoczęły się rozmowy z władzami spółdzielni w sprawie rozwiązania tego problemu. Wstępnie urzędnicy miejscy zaproponowali, że gmina mogłaby płacić część kosztów utrzymania tej drogi, ale pod warunkiem, że zostaną z niej usunięte słupki….”

Informujemy mieszkańców budynku nr 19 w os. 2 Pułku Lotniczego oraz osoby zainteresowane, że podane fakty nijak się mają do rzeczywistości i nikt z Gminy Kraków nie rozpoczął żadnych rozmów z władzami spółdzielni jak również nikt nie postawił warunków o usunięciu słupków.

 1. Jeżeli chodzi o przekazanie działki spółdzielni nr 175/15 Gminie Kraków - działki, która sąsiaduje z działką nr 175/16, będącej współwłasnością mieszkańców budynku nr 19 w os. 2 Pułku Lotniczego zajęliśmy stanowisko w tej sprawie w Liście Otwartym do Zarządu i Rady Dzielnicy XIV w październiku 2012 roku, w którym napisaliśmy między innymi:

„….      Na koniec jeszcze jedna kwestia dotycząca ewentualnego zrzeczenia się na rzecz Gminy Kraków przez Spółdzielnię prawa użytkowania wieczystego do działki 175/15.

Zarząd i Rada Nadzorcza rozważała to zagadnienie i w świetle sformułowanych niżej wniosków nie aprobują zrzeczenia się przez Spółdzielnię prawa użytkowania wieczystego do działki 175/15 ponieważ:

 1. działka nr 177/15 o pow. 1.125 m2 wraz z urządzoną drogą oraz 17 miejscami postojowymi ma określoną wartość rynkową i zrzeczenie się majątku Spółdzielni bez ekwiwalentu jest sprawą nie do przyjęcia w kontekście właściwego zarządzania i gospodarowania majątkiem Spółdzielni .
 2. nadanie działce spółdzielczej j.w. drogowo-parkingowego statusu gminnego spowoduje zawłaszczenie przez gminę ( użytkowników szkoły, basenu
  i przychodni) 17 spółdzielczych miejsc postojowych urządzonych na tej działce oraz może utrudnić dojazd do kolejnych 13 miejsc postojowych urządzonych na działce budynku nr 19 w os. 2 Pułku Lotniczego dla mieszkańców osiedla 2 Pułku Lotniczego
 3. nadanie działce spółdzielczej j.w. drogowo- parkingowego statusu gminnego spowoduje uzyskanie drogi dojazdowej dla prywatnych działek budowlanych znajdujących się pomiędzy Szkołą Podstawową nr 155 w os.  2 Pułku Lotniczego a pasem startowym. Przy kolejnych inwestycjach mieszkaniowych w tym rejonie spowoduje to horror komunikacyjny  w sąsiedztwie budynku nr 19 w os. 2 Pułku Lotniczego.”
 1. Dla zainteresowanych osób pełna treść Listu Otwartego z 12.10.2012 roku wraz
  z informacją szczegółową.

 

Logowanie

Oferta specjalna zarządzania / administrowania nieruchomościami

1

Gościmy

688454
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Od października 18r
480
1153
7014
672683
22147
42799
688454
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w regulaminie ochrony danych osobowych. Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie ciasteczek we wskazanych w niej celach, prosimy o wyłączenie ciasteczek w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.